Program
 

 

Koncert I Koncert II Koncert III Koncert IV Koncert V Koncert VI Koncert VII Koncert VIII Koncert IX Koncert X Koncert XI Koncert XII Koncert XIII Koncert XIV

 




25 czerwca 2005 r. (sobota), godz. 17.00
Warta, klasztor OO. Bernardynów, ul. Klasztorna 9


KONCERT I
UROCZYSTY KONCERT INAUGURACYJNY
POŁĄCZONY Z OBCHODAMI 750-LECIA MIASTA WARTY
 zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
  zobacz materiał filmowy z koncertu



Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Łódzkiej
Dyrygent: Tadeusz Wojciechowski
Katarzyna Grabiszewska (klawesyn)


w programie:
Edward Grieg – Suita z czasów Holberga
Henryk Mikołaj Górecki – Koncert klawesynowy op. 40
Grażyna Bacewicz – Koncert na orkiestrę smyczkową
Wojciech Kilar – Orawa




2 lipca 2005 r. (sobota), godz. 17.00
Lutomiersk, klasztor Księży Salezjanów, ul. Kopernika 3


KONCERT II
  zobacz materiał filmowy z koncertu

Tomasz Gubański (obój)
Sławomir Kamiński (organy)


w programie:
Giuseppe Rosetta – Alleluja per organo
Ennio Morricone – „Gabriel’s oboe” z filmu Misja, „La Califfa”
C. Ph. E. Bach – Sonata D-dur na organy: Allegro di molto, Adagio e mesto, Allegro
Andrzej Kurylewicz – melodia tytułowa serialu Polskie drogi
Wojciech Kilar – Polonez z filmu Pan Tadeusz
Krzesimir Dębski – Dumka z filmu Ogniem i mieczem
Michał Kleofas Ogiński – Polonez „Pożegnanie Ojczyzny”
Wojciech Kilar – Wokaliza z filmu Dziewiąte wrota
Wojciech Kilar – temat przewodni serialu Rodzina Połanieckich
Edward Legar – Marsz D-dur na organy op. 39




3 lipca 2005 r. (niedziela), godz. 17.00
Warta, klasztor OO. Bernardynów, ul. Klasztorna 9


KONCERT III
 zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
  zobacz materiał filmowy z koncertu


Ewelina Zawiślak (flet)
Maja Tomaszewska (skrzypce)
Ilona Kubiaczyk (organy)


w programie:
J. S. Bach – Toccata i fuga d-moll BWV 565
J. S. Bach – Sarabanda i Giga z II Partity d-moll na skrzypce solo BWV 1004
C. Debussy – Syrinx na flet solo
J. Bauer – Lamentazioni e allegrezza
L. Godowsky – Old Vienna
P. Sarasate – Melodie cygańskie
J. Karai – Grotesker Tanz
E. Grieg – Taniec norweski
E. Waldteufel – Polka
L. van Beethoven – Marsz turecki
A. Piazzolla – Adios Nonino
A. Piazzolla – Oblivion
E. Gigout – Toccata




9 lipca 2005 r. (sobota), godz. 17.00
Lutomiersk, klasztor Księży Salezjanów, ul. Kopernika 3


KONCERT IV

 zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
  zobacz materiał filmowy z koncertu


Jacek Smoczyński (róg)
„Par Force Music Ensemble”
zespół instrumentów dętych blaszanych (trompes de chasse) działający przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich Jan Bartłomiej Bokszczanin (organy)


w programie:
J. Cantin – Introitus
J. S. Bach – Fantazja G-dur: Tres Vitement, Gravement, Lentment
G. Rochard – “Kyrie”
J. Stanley – Voluntary in D
J. Clarke – Trumpet Voluntary
L. Clerambault – Suite du deuxieme ton: „Pleni jeu”, „Trio”, „Basse de Cromorne”
M. A. Charpentier – Trumpet Tune
J. Levitre – Gloria – Le Clocher de Dampierre sur avre
W. Byrd – z “The Battle”: The March of the Footmen, The Trumpets, The Bagpipe and the Drone, The Flute
and the Drum G. Chalmel/U. Bartels – Sanctus
J. Bennett – Trumpet Voluntary
Traditional – „Benedictus” – Le Vert Galant
J. Haydn – Chorał św. Antoniego
M. Sawa – Agnus Dei i Postludium ze Mszy św. Huberta




10 lipca 2005 r. (niedziela), godz. 17.00
Nieborów - Pałac
Muzeum w Nieborowie i Arkadii - oddział Muzeum Narodowego w Warszawie


KONCERT V
 zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć


„Par Force Music Ensemble”
zespół instrumentów dętych blaszanych (trompes de chasse)
działający przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich


w programie:
Dzwony Markiza De Dampierre
Hommage aux Piqueux
Le Bonsoir Breton
Le vert galant
Adieu a St. Maurice
A Cheval
La Marie Antoinette
La morde de Boeres
Pojedziemy na łów
La Marche de Cerfs
Sanctus
Le point du jour
Chant du soi




16 lipca 2005 r. (sobota), godz. 17.00
Oporów, Muzeum - Zamek


KONCERT VI
 zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
  zobacz materiał filmowy z koncertu


kwartet klarnetowy „Claribel”


w programie:
Geogr Ph. Telemann – Concerto a 4 in B
Carl Bohm – Quartet in F
J. Takacs – Serenade op. 83 c
Eugenie Bozza – Trois Pieces
Mike Curtis – A Klezmer Wedding
Astor Piazzolla – La muerte del angel, Maron Y Azul
Dave Brubeck – Blue Rondo a la Turk
Angel Villoldo – El Choclo – tango i salsa
Erroll Garner – Misty
Paul Nagle/Bill Holcombe – That’s a plenty




23 lipca 2005 r. (sobota), godz. 22.00
Inowłódz, kościół św. Idziego


KONCERT VII
 zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

„FLAUTI DOLCI”
Marek Nahajowski (flet prosty)
Paweł Iwaszkiewicz (flet prosty)
Mirosław Feldgebel (klawesyn)
Joanna Zawilska (viola)


w programie:
M. Marais – VI suita c-moll z „Piece en trio”
G. P. Telemann – Sonata F-dur op. 2 nr 1
W. Williams – Sonata F-dur „In imitation of birds” op. 1 nr 6
M. Blavet – Sonata g-moll op. 1 nr 6
W. Corbett – Sonata d-moll op. 2 nr 6




31 lipca 2005 r. (niedziela), godz. 19.00
Sulejów, Opactwo Cystersów p.w. św. Tomasza, ul. Opacka 13


KONCERT VIII
zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zbigniew Pilch (skrzypce)
Jan Tomasz Adamus (organy)


w programie:
Szczepan Tesarowicz – Quasi una partia na skrzypce solo
J. S. Bach – Koncert G-dur BWV 592
J. S. Bach – Sonata e-moll na skrzypce i basso continuo BWV 1023
J. S. Bach – opracowanie chorału „Gottes Sohn ist kommen” BWV 703
J. S. Bach – Sonata c-moll na skrzypce i basso continuo BWV 1024
J. S. Bach – Koncert C-dur BWV 595
Henryk Doebel – Sonata na skrzypce i basso continuo
Anonim – Upon La Mi Re
Arvo Pärt – Spiegel im spiegel




7 sierpnia 2005 r. (niedziela), godz. 19.00
Sulejów, Opactwo Cystersów p.w. św. Tomasza, ul. Opacka 13


KONCERT IX
 zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Roman Gryń (trąbka barokowa)
Sławomir Kamiński (organy)


w programie:
Marc Antoine Charpentier – Preludium z „Te Deum”
Tabulatura organowa Jana z Lublina – Preambulum in F, d, g, 5 tańców: Italica, Poznanie,
Szewczyk, Jeszcze Marcinie, Hayducky
John Stanley – Trumpet Voluntary
J. S. Bach – Allegro z Koncertu organowego a-moll
J. S. Bach – Chorał z Kantaty 147
Michał Kleofas Ogiński – Polonez „Pożegnanie Ojczyzny”
Karol Kurpiński – Cavatin
Feliks Nowowiejski – Evocation

Andrzej Panufnik – Koncert Gotycki na trąbkę (fragm.):
Allegro moderato, Andante molto cantabile, Allegro moderato
L. van Beethoven – Oda do radości z IX Symfonii




13 sierpnia 2005 r. (sobota), godz. 19.00
Tum, Archikolegiata p.w. NMP i św. Aleksego


KONCERT X
 zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

GRADUAŁ ŁĘCZYCKI

Schola Gregoriana Silasiensis
Kantor: Robert Pożarski




14 sierpnia 2005 r. (niedziela), godz. 19.00
Sieradz, klasztor Sióstr Urszulanek, ul. Dominikańska 16


KONCERT XI
 zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Piotr Łykowski (tenor altowy)
Łukasz Prajsnar (organy)


w programie m.in.:
F. Mendessohn-Bartholdy – Sonata A-dur
J. S. Bach – Preludium i fuga h-moll
J. S. Bach – chorał „Jezus Chrystus, unser Heiland, der von uns Zorn Gottes wand“
M. Sawa - Sekwens




20 sierpnia 2005 r. (sobota), godz. 20.00
Łęczyca, klasztor OO. Bernardynów, ul. Poznańska 18 a


KONCERT XII
zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Monika Kolasa-Hladikova (śpiew)
Leszek Werner (organy)


w programie m.in.:
L. Różycki – Aria Lukrecji z opery „Beatix Centi”
A. Lucchesi – Sonata G-dur
J. G. Walther - Chorał




21 sierpnia 2005 r. (niedziela), godz. 19.00
Sieradz, klasztor Sióstr Urszulanek, ul. Dominikańska 16


KONCERT XIII
zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Krzysztof Jakowicz (skrzypce)
Jakub Jakowicz (skrzypce)


w programie:
A. Vivaldi – Sonata F-dur RV 68
A. Vivaldi – Sonata F-dur RV 71
S. Prokofiew – Sonata C-dur op. 56
G. Bacewicz – Piosenka, Nocturn, Kujawiak
H. Wieniawski – 3 kaprysy op. 18




27 sierpnia 2005 r. (sobota), godz. 20.00
Tum, Archikolegiata p.w. NMP i św. Aleksego


KONCERT XIV
KONCERT FINAŁOWY FESTIWALU
zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

OLO WALICKI - KASZËBË

Olo Walicki (bas)
Damroka Kwidzyńska (śpiew)
Marysia Namysłowska (śpiew)
Cezary Konrad (perkusja)
Piotr Pawlak (gitara)

 

do góry